Wiklinowa 5

Forum Mieszkańców Wiklinowa 5


#1 2011-04-27 09:02:28

m20

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 10
Punktów :   

Oplaty za uzytkowanie wieczyste

Witam,

czy ktoś z Panstwa cos wie o wysokości itp. oplat z tytulu uzytkowania wieczystego? U notariusza otrzymalismy w styczniu informacje ze otrzymamy pismo z GEOPOZ'u bodajze w kwestii wysokosci, nic takiego nie otrzymalismy, z tego co wiem to oplaty reguluje sie do konca bodajze marca, jak to u Panstwa wyglada?

Offline

 

#2 2011-04-27 14:20:28

 jagang

Użytkownik

Skąd: m12
Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 28
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

ja po akcie notarialnym sam wybralem sie do UM na Gronowa i zlozylem pismo o obliczenie skladki za uzytkowanie wieczyste - zawsze tak robie wbrew zapewnieniom notariusza, ze oni to wysla. 3 tygodnie temu otrzymalem pismo z UM z wyliczona skladka.. niestety niezbyt mala..

Offline

 

#3 2011-04-28 10:15:36

Rogerus

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 3
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

My również otrzymaliśmy pismo w w sprawie WU trzy tygodnie temu, pomimo że nigdzie dodatkowo nie zgłaszaliśmy faktu zakupu mieszkania. Pozdrawiam

Offline

 

#4 2011-05-09 10:23:45

barbourka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 16
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

Witam, zaczelam grzebac w informacjach dot. uzytkowania wieczystego, bo ja niestety rowniez, mimo zapewnien notariusza, nic nie otrzymalam w tej sprawie. Termin oczywiscie juz mi minal, natomiast nie wiem, czy dobrze licze i mysle - oplata za uzytkowanie jest uiszczana co roku, w wys. 1 % wartosci mieszkania? Czy to prawda? W ten sposob przez 15 lat uzbieralabym na fajne auto;)
Jakiego rzedu sa to oplaty? I czy faktycznie musza byc uiszczane corocznie?
Jezeli ktos z Państwa wolalby przeslac mi info na priv - bardzo prosze o wyjasnienie, moze cos pokrecilam:/
Ponadto, znalazlam rowniez artykul, ze wykup prawa wlasnosci jest tanszy niz UW - moze bysmy o tym pomysleli? (potrzebny jest wniosek wspolnoty).

Pozdrawiam i z gory dzieki za wyjasnienia.

Offline

 

#5 2011-05-09 20:07:17

fela&broda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 6
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

Opłata za użytkowanie wieczyste gruntu stanowi 1% wartości gruntu, który jest przedmiotem Pani użytkowania.
Nasz powierzchnia  działki (całej wspólnoty) wynosi razem 3000 m2. Wartość 1 m2 tej działki to 661 zł co daje w sumie 1.983.000 (milion i dziewięćset osiemdziesiąt trzy tysiące złotych ). Przypuśćmy, że Pani udział w gruncie to 578/33523 (taki udział przypada na mieszkanie około 53m2). 
Tak więc mnożąc 1.983.000 * 578/33523 * 1% otrzymujemy po zaokrągleniu 341,90.
Ta ostatnia kwota stanowi opłatę roczną za użytkowanie wieczyste gruntu. Naturalnie, im większy lokal tym większy udział w gruncie i tym większa opłata za użytkowanie wieczyste.

Gdyby się Pani w takim przypadku chciała zdecydować na wykup gruntu na własność kwota, którą trzeba by było zapłacić stanowi 100% wartości udziału w gruncie, czyli około 34 tys. złotych. Zniżki i bonifikaty nas nie obowiązują.
Raczej wątpię aby wszyscy członkowie wspólnoty mieszkaniowej zdecydowali się na taki krok tuż po kupnie mieszkania. Niestety w tym przypadku wspólnota mieszkaniowa nie jest stroną, a każdy z właścicieli nieruchomości musi złożyć odrębny wniosek o wykup. Ponadto jeśli choćby jedna osoba nie będzie chciała wykupić gruntu pozostaje droga sądowna - czyli jak to w naszym kraju droga długa ...

Offline

 

#6 2011-05-10 16:23:49

barbourka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 16
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

uprzejmie dziekuje za tak logiczne wytlumaczenie calej tej zawilosci -
zdaje sie, ze nie mam ani serca ani rozumu do tego typu spraw
pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-03-21 09:47:59

Pioklim

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 17
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

Przypominam, że do końca marca należy uiścić opłatę za użytkowanie wieczyste, inaczej będą leciały odsety;) i nie spodziewajcie się żadnego zawiadomienia bo nic takiego nie przyjdzie, dzwoniłem do urzędu wartość naszej działki nie uległa zmianie tak wiec wysokość opłat jest taka sama jak rok temu.... czy ktoś w ogóle jeszcze zagląda na to forum? dajcie jakieś oznaki życia;)

Offline

 

#8 2012-03-22 07:50:43

fela&broda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 6
Punktów :   

Re: Oplaty za uzytkowanie wieczyste

Dobra uwaga, my już zdążyliśmy zapomnieć o tej opłacie. Dziękujemy za przypomnienie .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ts.pun.pl www.narutek.pun.pl www.zubrzyca-cs.pun.pl www.nylonomania.pun.pl www.harab-serapel.pun.pl